Pozostaw swój numer. Nasz doradca skontaktuje się z Tobą niezwłocznie
Podaj numer swojego telefonu komórkowego:
+48
-
-
W związku z zainteresowaniem Państwa ofertą, proszę o kontakt telefoniczny.
Twój numer telefonu nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych ani przekazywany dalej. Jedynie do Ciebie oddzwonimy

Energia elektryczna wyprodukowana w instalacji fotowoltaicznej w ciągu dnia zasila urządzenia w domu. Jej nadmiar jest odsprzedawany do sieci elektroenergetycznej. Nocą i w pochmurne dni energia jest pobierana z sieci. Dopóki nie wyczerpie się zapas zgromadzonej energii elektrycznej, odbywa się to za darmo, potem trzeba płacić zgodnie z taryfą. Taki sposób uzyskiwania energii elektrycznej i gospodarowania nią pozwala obniżyć koszty utrzymania budynku.

MODUŁY FOTOWOLTAICZNE
Panele zbudowane z kilkudziesięciu ogniw słonecznych, połączonych ze sobą. Zbierają i zamieniają promienie słoneczne na energię elektryczną.

PRZEWODY ELEKTRYCZNE
Za ich pomocą stały prąd wytworzony w ogniwie słonecznym płynie do inwertera.

FALOWNIK
Przetwarza napięcie stałe na przemienne, czyli takie, jakie dostarczane jest do naszych domowych gniazdek. Zarządza pracą całego systemu i optymalizuje jego pracę.

LICZNIK DWUKIERUNKOWY
Zlicza energię elektryczną wyprodukowaną w naszej instalacji oraz tę pobraną z sieci.

SIEĆ PUBLICZNA
Instalacja podłączona jest do zewnętrznej sieci energetycznej. Za jej pomocą pobieramy energię z zewnątrz lub przekazujemy nadwyżki.

DOBÓR INSTALACJI FOTOWOLTAICZNEJ

Dobór wielkości instalacji fotowoltaicznej jest pierwszym krokiem w stronę realizacji inwestycji. W przypadku gospodarstw domowych (prosumentów) wielkość instalacji powinna być dobrana tak, by wyprodukowana w ciągu roku energia nie przekraczała rocznego zużycia budynku powiększonego o straty energii związane z jej magazynowaniem w sieci.

Miesięczny koszt energii kWh miesięcznie

Prognozowana moc instalacji
(dach skośny, północ - południe)

Powierzchnia dachu
100 zł 149 kWh 1,80 kW 10 m2 (6 paneli)
150 zł 224 kWh 2,7 kW 15 m2 (9 paneli)
200 zł 299 kWh 3,6 kW 20 m2 (12 paneli)
250 zł 373 kWh 4,5 kW 25 m2 (15 paneli)
300 zł 448 kWh 5,4 kW 30 m2 (18 paneli)
350 zł 522 kWh 6,3 kW 35 m2 (21 paneli)
400 zł 597 kWh 7,2 kW 40 m2 (24 paneli)

Dokładna analiza pomiarów wykonanych podczas wizji lokalnej, a także zebranych danych (m.in. o zużyciu energii elektrycznej), pozwoli przygotować profesjonalny i w pełni indywidualny projekt instalacji fotowoltaicznej, dostosowany do potrzeb i warunków panujących w naszym domu.

Copyright © 2022 OPTIMAL Wojciech Tatka. Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności i cookies | Rodo

Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego