Pozostaw swój numer. Nasz doradca skontaktuje się z Tobą niezwłocznie
Podaj numer swojego telefonu komórkowego:
+48
-
-
W związku z zainteresowaniem Państwa ofertą, proszę o kontakt telefoniczny.
Twój numer telefonu nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych ani przekazywany dalej. Jedynie do Ciebie oddzwonimy

Zlecasz montaż klimatyzacji? – to powinieneś wiedzieć

Każdy fachowiec, wykonując instalację klimatyzacji powinien w taki sposób przeprowadzić montaż:

Przygotowanie pomieszczenia

Przed rozpoczęciem montażu należy przygotować pomieszczenie, w którym zostanie zamontowana jednostka wewnętrzna. W zależności od rodzaju klimatyzacji i konkretnych wymagań, może to wymagać m.in. czyszczenia przewodów wentylacyjnych lub demontażu części wyposażenia wnętrza.

 

Montaż jednostki wewnętrznej

Po przygotowaniu pomieszczenia, należy zamontować jednostkę wewnętrzną na ścianie lub suficie, zgodnie z instrukcją producenta. Należy upewnić się, że jednostka jest zamontowana na stałe i stabilnie, a także umożliwia łatwy dostęp do filtrów powietrza.

 

Montaż jednostki zewnętrznej

Jednostka zewnętrzna jest zazwyczaj zamontowana na ścianie lub dachu budynku, w miejscu zapewniającym odpowiednią wentylację i ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Należy upewnić się, że jednostka jest bezpiecznie zamocowana i że nie ma przeszkód dla swobodnego przepływu powietrza.

 

Przeprowadzenie przewodów i rur

Po zamontowaniu jednostek, przystępuje się do połączenia ich przewodami i rurami. W przypadku klimatyzacji typu split, zazwyczaj konieczne jest połączenie rur czynnika chłodniczego oraz przewodów zasilających i sterujących. W przypadku klimatyzacji wielosystemowej, połączenia mogą być bardziej skomplikowane i wymagać instalacji dodatkowych urządzeń.

 

Podłączenie do zasilania

Po zakończeniu przeprowadzenia przewodów i rur, należy podłączyć klimatyzację do źródła zasilania. W przypadku klimatyzacji przemysłowych, może to wymagać instalacji dodatkowego źródła zasilania.

 

Testowanie klimatyzacji

Po zakończeniu montażu, klimatyzacja musi zostać przetestowana, aby upewnić się, że działa poprawnie i zgodnie z wymaganiami. Testy obejmują zwykle sprawdzenie nacisku i przepływu czynnika chłodniczego, wydajności chłodzenia oraz działania systemu sterowania.

 

Odbiór klimatyzacji

Po zakończeniu testów, klimatyzacja jest gotowa do użytkowania i musi zostać odebrana przez klienta lub właściciela budynku. Warto upewnić się, że przed przystąpieniem do użytkowania, otrzymujemy instrukcję

 

Powyższą procedurę  montażu udostępniła nam firma SUNDEA ze Skoczowa.

Copyright © 2022 OPTIMAL Wojciech Tatka. Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności i cookies | Rodo

Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego