Pozostaw swój numer. Nasz doradca skontaktuje się z Tobą niezwłocznie
Podaj numer swojego telefonu komórkowego:
+48
-
-
W związku z zainteresowaniem Państwa ofertą, proszę o kontakt telefoniczny.
Twój numer telefonu nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych ani przekazywany dalej. Jedynie do Ciebie oddzwonimy

Inwestycja w fotowoltaikę? Nie ma na co czekać – będzie drożej

Co zmieniło się w kwietniu

Po tym, jak w Polsce zaczęły obowiązywać nowe zasady rozliczeń, tzw. net-billing oraz nowe zasady programu „Mój Prąd” zainteresowanie fotowoltaiką wyraźnie spadło. Od kwietnia o dofinansowanie ubiegać się mogą tylko prosumenci rozliczani na nowych zasadach. Net-billing czyli wartościowe rozliczenie nadwyżek energii elektrycznej uważane jest za mniej opłacalne, przez co ilość realizowanych inwestycji jest mniejsza. 

Decyzji o inwestowaniu w instalację fotowoltaiczną nie ułatwia rosnąca inflacja, czy sytuacja na Ukrainie. Mimo tych wszystkich niesprzyjających warunków już wkrótce inwestycja w fotowoltaikę może się okazać rozsądnym i ekonomicznym rozwiązaniem w obliczu rosnących cen energii elektrycznej. Od sierpnia prawdopodobnie obowiązywać będzie wyższy VAT na prąd, przez co rachunki za prąd znacząco wzrosną.

Od sierpnia VAT w górę

Dzięki tarczy antyinflacyjnej, jeszcze do 31 lipca 2022 w Polsce odbiorcy energii elektrycznej płacą obniżoną, 5-procentową stawkę VAT. Jeśli tarcza nie zostanie przedłużona, stawka VAT na prąd wzrośnie o 18 procent z 5 do 23%. Znaczący wzrost cen energii elektrycznej przełoży się na zwiększenie zapotrzebowania na instalacje fotowoltaiczne.

Fotowoltaika również zdrożeje

Ostatnie miesiące na rynku PV okazały się trudne pod względem dostępności najważniejszych podzespołów do budowy instalacji fotowoltaicznych. Pandemia i lockdown w Chinach wpłynęły na lokalne dostawy oraz pracę i przepustowość portów morskich. Ponowna dostępność komponentów najczęściej przekłada się na wyższe ceny, dlatego ten, kto zastanawia się nad zakupem instalacji fotowoltaicznej powinien śpieszyć się z decyzją – w kolejnych miesiącach, może być drożej i trudniej o realizację inwestycji, z powodu rosnącego zainteresowania i jednocześnie braku komponentów.

 

Jak obliczyć koszt instalacji

Jeśli Ty także zastanawiasz się nad montażem instalacji fotowoltaicznej, wylicz jej przybliżone koszty, korzystając z naszego kalkulatora fotowoltaicznego: https://sundea.pl/strona/kalkulator-fotowoltaiczny. Zachęcamy także do kontaktu telefonicznego: 730 654 011.

Pomagamy w formalnościach, zapewniamy montaż w wykonaniu sprawdzonego zespołu pracowników, wspieramy na każdym etapie inwestycji. Zaufało nam już ponad 300 inwestorów ze Śląska Cieszyńskiego i Podbeskidzia. 

Copyright © 2022 OPTIMAL Wojciech Tatka. Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności i cookies | Rodo

Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego